כמה מילים על אופיו ומהותו של מניין 'יחד עומרים'

 

מנין יחד-עומרים הוקם בשנת 2008 על ידי חברי עמותת 'יחד מודיעין' לטובת החברים המתגוררים בשכונות הדרומית של העיר מודיעין, על פי עקרונות העמותה לחיי קהילה משותפים למשפחות בעלות זהויות יהודיות שונות.

נשים גברים וילדים, דתיים וחילוניים וכל מה שביניהם, משתתפים במניין יחד עומרים ולוקחים חלק בכל פעילויות הקהילה. אנו מבקשים ליצור קהילה המשקפת לכלל החברה הישראלית שניתן לקיים חיי קהילה משותפים, ללא קשר לעולם הדתי האישי של חבריה, וכל זאת תוך אי-שיפוטיות של אף אחד מחבריה, ותוך יצירת "מרחב מאפשר אורתודוקסי" שבו יכולים כל גווני החברה הישראלית, מהחילוני העקרוני, עבור במסורתי וכלה באורתודוקסי, להרגיש בבית.

אנו חווים יחדיו את השותפות הזאת בתפילות מידי שבת ובחגים, ובנוסף מקיימים פעילות קהילתית לימודית וחווייתית לאורך השנה - הן במסגרת קהילת יחד מודיעין והן במסגרת המניין.

בכל ערב שבת יוצא ניוזלטר לחברי המניין המודיע על אירועי השבת ומודה לאנשי השבת התורנים.
בשבתות מועבר דבר תורה קצר על ידי אחת מחברות המניין ומתקיימת תפילת ילדים לבני ובנות הגן והכיתות הנמוכות ולימוד שבועי לילדים הבוגרים יותר. בחלק מן השבתות מתקיים קידוש בסוף התפילה (בערך בשעה 11:00). אפשר להגיע רק לקידוש, לתפילת ילדים, ללימוד, להתכנסות החברים לאחר התפילה לכוסית "לחיים" – והכל ללא שיפוטיות וללא תיוג.

הנוסח נקבע על ידי שליח הציבור שהתנדב לעלות, ולא אחת נשמעות מנגינות ספרדיות על ידי שליח ציבור אשכנזי ולהיפך. בימים נוראים משולבים פיוטי הסליחות של עדות המזרח גם בתפילות שמוביל שליח ציבור הנוהג לפי נוסח ספרד / אשכנז.

יחידים ומשפחות מכל רחבי העיר מוזמנים להצטרף, לקחת חלק בכל צורה שבה הם מרגישים בנוח. לחלקינו ניסיון קודם בבית כנסת ולחלקינו אין, אך כולם מוזמנים. כולנו שווים באחריות, בשותפות, בתפילה.

במניין אין מקומות קבועים, אין חזקות, אין "מנהג המקום", אין "מכירת עליות לתורה", אין עדיפות לחבר ותיק על פני אורח, ואין עדיפות לחבר שבחר לשלם את דמי החבר המומלצים על פני מי שרק הגיע ובוחן את הצטרפותו למניין. כולם שווים.

תגיעו כמו שאתם, נשמח לראות אתכם אתנו.

בברכת ברוכים הבאים,
ועד המניין

סדר התפילות בשבת

מנחה וקבלת שבת: 15 דקות לאחר זמן כניסת השבת

שיעור: בשבת בבוקר, בשעה 8:00

שחרית: 08:45, קריאת התורה בדרך כלל בשעה 09:45, סיום התפילה בדרך כלל ב-11:00

בשבת בה אין קידוש מועבר שיעור בן חצי שעה לאחר התפילה

 

פרטי קשר

נשמח אם תרשמו לרשימת התפוצה שלנו וכך תקבלו עדכונים מדי שבוע למייל:

להרשמה לרשימת חברים מניין עומרים - לחצו על הקישור

לכל שאלה, מוזמנים להתקשר:

אסף ליבראטי 050-6278448

רמי תמם 050-4003544

אמיר שראל - 050-3535523

קרן דינר - 054-2113226

זאב ברנד - 054-6927705

מיכל ווקסטוק - 054-3000807

או לכתוב: minyanomarim@gmail.com

 

אם מצאנו חן בעינכם ואתם מתכוננים להגיע באופן קבוע, נשמח אם תשלמו את דמי החבר המומלצים.