חברי וחברות קהילה יקרים,
מדינת ישראל נמצאת בשבוע השישי במלחמה הקשה והגורלית.
התמרון הקרקעי בעזה ממשיך להעמיק ולהתקדם תוך כדי קרבות עזים של לוחמינו הגיבורים עם מחבלי החמאס. לצערינו התמרון גובה גם מחירים כבדים מקרב חיילי צה"ל הלוחמים.
הנופלים מקרב חיילינו הגיבורים מתווספים לקורבנות הרבים מנשוא, אזרחים וחיילים, שנפלו בשבת ה 7.10 ובימים שלאחר מכן מאז פרוץ המלחמה.

אנו נושאים תפילה שכלל החיילים ואנשי כוחות הביטחון וההצלה, יצליחו במשימותיהם ויחזרו הביתה בשלום בריאים ושלמים בגופם ובנפשם וכך גם החטופים והנעדרים הרבים🙏

התקופה הזו מייצרת עצב, תחושות של אי וודאות וחוסר יציבות לגבי העתיד, פחד וחרדות מובנים וטבעיים הן בקרב הילדים והן בקרב ההורים. הנ"ל מודגש ומועצם ביתר שאת בקרב משפחות המגוייסים בדגש על הלוחמים שנוטלים חלק בלחימה.
לצורך שימור החוסן וסיוע בהתמודדות האישית בתקופה זו אנחנו ממשיכים לבצע פעילויות שונות של קשר וחיבור עם חברי וחברות הקהילה וכן מעמידים לרשות כולנו נשות מקצוע מעולות מקרב הקהילה שהתנדבו לסייע.
ראו בפרסום נפרד.
חשוב שנדע כקהילה לנטר ולאתר את אלו שנמצאים במצוקה ולבד. אנא מכם גלו עירנות ושימו לב לסביבה ואם אתם מאתרים חשש לילד או מבוגר בודד או במצוקה נפשית, פנו לאחד האנשים בצוות החינוכי או אלינו בצוות העמותה. חשוב לגלות עירנות בתקופה זו ולא להשאיר אף אחד לבד🙏

מוסדות חינוך

לשמחתינו בתי הספר חזרו למתכונת לימודים מלאה שישה ימים בשבוע, חמישה ימים עד השעה 13:30.
אנו בעמותה ממשיכים לתמוך במוסדות החינוך בכוח אדם נוסף ובמשאבים כדי לאפשר שגרת לימודים ופעילויות חברתיות מותאמות על אף החוסר במספר מורים.

אנחנו ממשיכים להתאים את המענה החינוכי/חברתי לתקופה המורכבת תוך מתן דגש למענה ריגשי חברתי לילדים לאור המצב, ומימוש הלכה למעשה של החינוך המשלב לילדינו שהוא ממשיך להיות בנשמת אפינו גם בימים אלו.

קהילה

אנו ממשיכים לקיים את הפעילות הקהילתית שמתאימה לימים אלו בסיוע ועדות המתנדבים הנפלאות שלנו. אנו בשלבי הקמה של חמ"ל קהילתי אחוד שישפר את יכולת השליטה ואיגום המשאבים לאור ריבוי היוזמות
אנא עיקבו אחר ההודעות בנושא.
אנו נערכים לקיום האספה הכללית בתאריך 26.11 בערב. ראו מודעה בנפרד.

אנחנו מגבשים חיבורים נוספים עם ילדים מקהילות של מפונים.
קלטנו בגנים ובבתי הספר מספר ילדים ממשפחות העוטף שפונו. אנו מסייעים להם בכל דרך להיקלט בצורה מיטבית.

אנו ממשיכים להוציא משלחות סיוע שונות הן לקהילות מפונים והן של מתנדבים לעבודות חקלאות בשתפ עם בית הספר העל יסודי.

זה המקום לשוב ולהודות מכל הלב לחברי ועדות המתנדבים של הקהילה והעומדות בראשן:
מריאן אהרון - ועדת יחד ביחד
נועה שוהם - ועדת משפחות
נורית כהן - ועדת בוגרים
תניה כהן - ועדת עמיתים
ליטל קינן - שחזרה לבקשתינו לרכז את עבודת ועדת תרבות. בימים אלו מגבשת ליטל את האנשים ויחד עם יגאל רכז הקהילה מגבשים את המתווה הנכון לחידוש הפעילות. כבר בדרך מספר פעילויות חשובות.

סיוע כלכלי

אנו קוראים לחברי וחברות קהילה שנפגעה פרנסתם באופן ממשי ונקלעו למצוקה כלכלית בשל המלחמה, לפנות אלינו לצורך קבלת מענה מיידי ומותאם לצורך בהליך מקוצר:

אלי עציץ - 0503647431
גרמי היימן - 052-9270185
רונית ברודי - 054-7878672

נבהיר שוב שאנו ממשיכים להעסיק את כל הצוותים החינוכיים שעובדים עם הילדים. אנו נערכים גם לשלבים הבאים שבהם נצטרך לתת מענה מורכב ומגוון שלא תוכנן בקיץ, לכלל התלמידים לאור השלכות מצב המלחמה. גם בהיבט של הפעילות החברתית אנו מתייחסים בשלב זה לפעילות שלא התקיימה בחודש אוקטובר כפעילות שנדחתה ולא כפעילות שבוטלה.
במקביל, המאמץ המלחמתי מייצר גם הוצאות נוספות שלא תוכננו.
כפי שעשינו בתקופת הקורונה, גם כעת אנו מבצעים הערכות מצב שוטפות על מנת לשמור על האיזון התקציבי והתזרימי של העמותה.

חשוב לנו שתדעו שלא נשאיר בעמותה, שהינה מלכ"ר, כסף מהתקציב שלא ימומש. הכל יועבר לילדים.

כפי שעשינו בתקופת הקורונה אנו גם קוראים למי שידו כן משגת בימים אלו מתוך ערבות הדדית קהילתית, להודיע לנו דרך רונית ברודי ronit@yhd.org.il באם אתם יכולים לסייע לנו בתרומות לצורך המאמץ המלחמתי. הנל מסייע לנו ביכולת לתת מענה לצרכים משתנים ולא צפויים שעולים בימים אלו וכן באפשרויות סיוע לחברי קהילה הזקוקים לעזרה מוגדלת.

מתפללים לניצחון ישראל וביטחונה ולשלומם של חיילי וחיילות צה"ל וכל כוחות הביטחון וההצלה שיצליחו במשימותיהם, ימגרו את האוייב הנפשע, יחזירו את החטופים ויחזרו הביתה בשלום בריאים ושלמים בגופם ובנפשם.
יהי רצון שלא יפגעו יותר חיילים, אזרחי ישראל ויהודי התפוצות ושתצמח לנו ישועה שלמה בקרוב אמן.

" ואני בחסדך בטחתי יגל ליבי בישועתיך"

יחד ננצח!

אלי וג'רמי
eli@yhd.org.il