שלום חברי קהילת יחד יקרים

שמחים ונרגשים לפתוח את שנת הלימודים ה-22 במוסדות החינוך של יחד מודיעין.

תלמידי יחד עולים כיתה וגן.
תלמידי כיתות ו' סיימו את היסודי ועולים לכיתה ז' בבית הספר העל יסודי שלנו בקמפוס, יחד עם עוד כ 35 ילדים חדשים שהצטרפו אליהם לכיתה רביעית. בכך משלים התיכון מתכונת מלאה של 24 כיתות, 4 כיתות בכל שכבה.

בפעם הראשונה פתחנו השנה 4 כיתות א' - 3 בבית הספר בקמפוס בנביאים ועוד אחת במסלול יחד המתפתח וצומח בבית הספר ניצנים.
בבית הספר ניצנים יהיו לנו השנה 3 קבוצות לימוד - גן חובה שקדיה, וכיתות א' ו ב'.

הצטרפו אלינו השנה מעל 100 משפחות חדשות. ברוכים הבאים למשפחת יחד.

אנחנו מקבלים בברכה ובשמחה את המנהלת החדשה של בית הספר היסודי בנביאים שרי תבור שהחליפה את שלומית יחיא ומאחלים לה הנאה, סיפוק והצלחה. אנחנו בטוחים ששרי תדע להוביל ולהנהיג את בית הספר לפסגות חדשות בשיתוף הצוות המשובח בבית הספר.

 

במשך חודשי הקיץ עמלנו על בניית והכנת שנת הלימודים החדשה תשפ"ב. בנוסף לכל האילוצים המוכרים מכל שנה, התמודדנו גם השנה עם אי הוודאות שכולנו חווים בגלל מגיפת הקורונה. הצוותים החינוכיים לומדים את המתווה שגובש במשרד החינוך ובעיריה וכולנו נפעל על פיו בכדי לאפשר חינוך מיטבי של ילדינו יחד עם שמירה על בריאות כולם - ילדים, מורים ואנשי צוות בית הספר והורים ובני משפחה.

גם השנה העמותה תסייע ככל יכולתה למוסדות החינוך בכדי לממש את החזון החינוכי המשלב בתכניות הלימודים.

הסיוע יבוא לידי ביטוי בעיקר בתחומים הבאים:
1. תוספת מורים משמעותית בתיכון, ובשני בתי הספר היסודיים - יחד נביאים וניצנים, ובסייעות שניות ומתגברות ב 3 גני החובה שלנו.
2. תוספת משמעותית מאד של פעילות חברתית- ערכית בבתי הספר ובגנים מתוך תפיסה שהטמעת הערכים האמיתית מתקיימת גם מחוץ למסגרת הכיתתית הרגילה בטיולים, סיורים לימודיים, סדנאות, הפעלות שטח, הרצאות, התנדבויות, ועוד פעילות העשרה מגוונת ועשירה.
3. הצטיידות שתתמוך בכל תוספת הפעילות היחודית והמשך השקעה בתשתיות לרווחת הילדים והצוות החינוכי.
גם הקיץ הזה השקענו יחד עם אבות הבית המסורים והעיריה, בשיפור ושדרוג תשתיות מוסדות החינוך ובניקיון יסודי של המבנים והחצרות.

במהלך חודשי הקיץ שקדנו - צוות העמותה והנהלת העמותה על הכנת תכנית פעילות קהילתית מרתקת, עשירה ומגוונת. על פי מיטב המסורת שלנו בקהילת יחד - פה אנחנו לא רק שולחים את ילדינו לבית ספר משלב של דתיים, חילונים ומסורתיים ומשאירים לצוותים החינוכיים לעשות את כל העבודה לבד. אנחנו ההורים שותפים למימוש החזון של החיים המשותפים הלכה למעשה ומקיימים מפגש ושיח תמידי שמטרתו להכיר, להתחבר, ללמוד ביחד ואחד מהשני, להקשיב ולתמוך בילדים.

מניסיון של שנים, הדרך הטובה ביותר להנות מכל מה שיש ליחד להציע למשפחות זה להשתתף ולהיות מעורבים בפעילות, בוועדות המתנדבים הקהילתיות ובעוד יוזמות מבורכות ויצירתיות שעולות בכל שנה.
אנחנו מזמינים אתכם לפנות לחברי צוות העמותה ולחברי הנהלת העמותה כדי לשמוע ולהתחבר למה שמתאים לכם.
אנחנו מבקשים להזכיר שהמשך היצירה המשותפת של חינוך ילדינו ברוח החזון המשלב וכל העשיה החינוכית והחברתית שנעשית בגנים ובבתי הספר ובקהילה מבוססת על הערבות ההדדית של כל משפחה ומשפחה. זה סוד כוחינו ועוצמתינו. הערבות ההדדית נעשית גם באמצעות תשלום דמי החבר לעמותה שמאפשרים את קיומינו כמערכת חינוכית יחודית. מערכת שהוציאה לחברה במדינת ישראל כבר 11 מחזורי בוגרי יחד מעולים ומשובחים שפורחים ותורמים את תרומתם היחודית לחברה ולמדינה יפה טובה ובטוחה יותר.

יתכן ולחלקכם יהיו קשיי התחלה. אל תבהלו מכך.
זה טבעי.

אנחנו יודעים להתמודד עם אתגרים ומורכבות ובחרנו בכך כולנו - להיות במקום קצת אחר וקצת שונה שמנסה דרך אחרת לטובת ילדינו. אתם תגלו כמה יופי יש בבחירה הזו שלנו לתת לילדים

הזדמנות לחוות מגוון, להכיר את האחר והשונה, להעשיר את נקודות המבט והחשיבה בכל נושא. ללמוד להקשיב ולא רק להרצות ולהטיף. זה מאפשר לילדינו לבחור ולגבש לעצמם זהות יהודית ישראלית בדרך בריאה וטובה.

מאחלים לכם מכל הלב שנה טובה ומוצלחת.

ובנוסף מאחלים הצלחה והנאה ל:
לשגיב אלבז - מנהל העל יסודי
אורלי אבידן - מנהלת היסודי ביחד ניצנים
שרי תבור - מנהלת היסודי בנביאים
ולכל הצוותים החינוכיים והתומכים המצויינים שיש לנו בבתי הספר.
מאחלים שנה טובה ובהצלחה ל 9 הגננות המעולות שלנו ולכל הסייעות בגנים.

מאחלים שנה טובה ומבורכת וגמר חתימה טובה לכל חברי הקהילה ולכל בית ישראל!

'תחל שנה וברכותיה', מי ייתן ותתקבלנה תפילותינו ברצון!


שלכם,
צוות וחברי הנהלת העמותה

 21
1477